П`ятниця, 17.05.2024, 15:22
Вітаю Вас Гість | RSS

Сторінка для батьків

Поради батькам: Що робити, якщо дитину не приймають у школі
 
Ситуація, коли однокласники знущаються над Вашою дитиною, дражнять, або, навпаки, бойкотують неприємна, але поширена. І, як не дико це звучить, цілком зрозуміла. Боротися з цим можна і потрібно. Але відправляти папу на розмову з вчителькою - "Чому з моїм Васею не дружать?!" - Безглуздо і неефективно. Дорослим у дитячі розбірки потрібно встрявати вкрай обережно (зрозуміло, мова не йде про крайні випадки, коли новачка катують, - на жаль, трапляється й таке).А що ж робити?
Крок перший: Рикошет для задираки
Перш за все поясніть дитині, чому її діймають. Адже не тому, що вона носить окуляри, її одяг недостатньо модний або телефон не так крутий. Ні, таким чином неформальний лідер класу / школи показує, хто в "домі господар". (І мова йде не тільки про хлопчиків. Боротьба за владу розгортається і серед дівчат.) З цією метою новеньких щосили намагаються залякати і принизити, щоб поширити на них власну владу.
Звідси перша і головна рекомендація: ні за яких обставин не піддаватися на провокацію! Згадайте фільм "Опудало" Ролана Бикова, де героїня Христини Орбакайте говорить: "Якщо тебе женуть, усе одно ні за що не можна бігти". Це дуже правильно.
Як не складно підліткові, на образи, злі жарти або агресію з боку однокласників потрібно відповідати спокійно і гідно! А щоб вона це спокій могла зберегти, відрепетируйте з нею удома, як відповідати на глузування. Розберемо типові ситуації.
1. "Це ти, Петрова, здала нас завучу, коли ми вирішили прогуляти фізкультуру!" - Новеньку безпідставно звинувачують у якомусь "злочині".
Що робити? Твердо заперечувати і займатися своїми справами далі, не даючи втягнути себе в суперечку. Фраза-рикошет, об яку будуть розбиватися такі звинувачення: "Це не я. І я не відповідаю за те, що не робила ".
2 "Марія Петрівна, це новенький запропонував прогуляти урок і сховав журнал!" - Новачка виставляють винним перед вчителем. Педагог, швидше за все, попадеться на провокацію і почне несправедливо звинувачувати нового учня в тому, що він не робив.
Що робити? Спроби порозумітися - "Це не я, це Жеребкін запропонував" - призведуть до загострення конфлікту. Краще просто промовчати і дочекатися, поки ситуація не вирішиться сама собою.
3 "Гей, ти, очкарик! Ти завжди так тупиш? "- Дитину ображають, розмовляють з нею грубо.
Що робити? Як і в першому випадку, відповісти фразою-рикошетом (ні в якому разі не уподібнюючись тому, хто ображає) і продовжити займатися своїми справами. Фрази-рикошети: "А я з вами розмовляю ввічливо", "А я тебе буду називати по імені, хоча у тебе теж є прізвисько". Задирака не очікує такої реакції і не зможе нічого протиставити з ходу. Він візьме тайм-аут для обдумування нового кроку. І в кінці кінців може його просто не зробити - адже ображати цікаво тільки того, хто ображається.
Крок другий: Учень в авторитеті
Щоб не стати ізгоєм у класі, новачкові потрібно завоювати авторитет. І йти на поводу у лідерів-задирак безглуздо. У кращому випадку займеш в шкільній ієрархії щабель "підспівувача".
Як бути? Як не нудно це звучить, вчитися, вчитися і ще раз вчитися. Однокласники не зможуть проігнорувати відмінника - рано чи пізно до нього звернуться за допомогою: підказати правильне рішення або попросять "викликатися" до дошки і врятувати клас від опитування.
Тільки попередьте підлітка: допомагати варто тільки взамін на хороше звернення! Тобто "Гей ти, чудило, дай списати" зверненням за допомогою не вважається.
До речі, крім гарних оцінок, авторитет можна заробити й іншими досягненнями: у спорті, творчості і т. п. Займаючись в гуртку чи секції, ваша дитина знайде собі там приятелів і друзів. Це підтримає його в розумінні, що не так вже він поганий, як намагаються представити шкільні забіяки.
Крок третій: Пошук соратників
Поговоріть з дитиною про становище його однокласників в шкільній ієрархії. Там, крім неформального лідера, який і влаштовує цькування, і його підспівувачів, неодмінно будуть хлопчики і дівчатка, що витримують нейтралітет. Навіть якщо вони не взяли Вашої дитини з розпростертими обіймами, в бойкотах та інших. кампаніях "нейтральні" учні участі не беруть. І потрібно спробувати здружитися з ними або хоча б просто почати спілкуватися. Це, до речі, допоможе новачкові ненав'язливо розповсюдити інформацію про свої достоїнства. Варто налагодити відносини з одним з однокласників, і бойкот можна вважати провальним: далі новенький почне обростати новими зв'язками.
Дуже важливо: Коли тривогу потрібно бити негайно
Не варто розраховувати на те, що дитина сама розбереться у своїх проблемах, і пускати все на самоплив в таких випадках:
- У дитини раз у раз з'являються синці та садна: "випадково зачепився", "посковзнувся і впав" і т.п.;
- Почали зникати речі: "втратив" телефон, "випадково розбив" окуляри, "забув в трамваї" сумку зі змінним взуттям, "упустив в бруд" спортивну форму;
- Завжди старанний учень став раптом прогулювати школу.
Якщо таке відбувається все частіше, можливо, підліток приховує від вас, що над ним знущаються в школі (або по шляху до неї).
Що робити? Викличте сина / доньку на розмову або спробуйте акуратно навести довідки через вчительку, друзів дитини по минулій школі. Якщо проблеми таки глибокі, вирішити їх без допомоги фахівця непросто. Зверніться до психолога (краще - не до шкільного). Навідайтеся до класного керівника, завуча школи. Якщо запропоновані ними заходи не допоможуть, заради здоров'я дитини, може, має сенс змінити навчальний заклад ...

Поради батькам, що допомагають дітям учитися


Намагайтеся займатися з дитиною так, щоб вона не нудьгувала під час занять. Інтерес — найкраща з мотивацій.
Повторюйте вправи. Розвиток розумових здібностей дитини визначають час і практика. Якщо якась вправа не виходить, зробіть перерву, поверніться до неї пізніше або запропонуйте дитині легший варіант завдання.
Не виявляйте зайвої тривоги з приводу недостатніх успіхів і незначного просування або навіть деякого регресу вашої дитини.
Будьте терплячими, не поспішайте, не давайте дитині завдань, що виходять за межі її інтелектуальних можливостей.
У заняттях з дитиною треба знати міру. Не змушуйте дитину виконувати вправу, якщо вона весь час крутиться, стомилася, неврівноважена. Спробуйте визначити межі витривалості дитини, збільшуйте тривалість занять щоразу на невеликий відрізок часу.
Бажано використовувати ігрову форму занять, оскільки діти погано сприймають чітко регламентовані, повторювані, монотонні заняття.
Уникайте несхвальної оцінки, знаходьте слова підтримки, частіше хваліть дитину за терпіння, наполегливість тощо. Ніколи не порівнюйте дитину з іншими дітьми. Формуйте в неї впевненість у своїх силах, високу самооцінку.

 

ЧОМУ ПІДЛІТКИ ПОЧИНАЮТЬ ПАЛИТИ,

ВЖИВАТИ АЛКОГОЛЬ?

 

Результати обслідувань школярів, які мають шкідливі звички, дозволили скласти так званий рейтинг причин, що, на думку самих підлітків, відіграли найважливішу роль у прийнятті ними згубного рішення.

1.Бажання походити на своїх друзів, знайомих, відповідати своїй групі однолітків.

2.Бажання відчути нові приємні відчуття, про які так багато розповідають освідчені знайомі.

3.Цікавість, прагнення випробувати себе у новій, майже екстремальній ситуації.

4.Вплив авторитетної для підлітка людини.

5.Прагнення забутися, розслабитися, зняти напряг, неприємні відчуття.

6.Прагнення демонстративного протесту.

 

ЧИ ВАРТО ОБГОВОРЮВАТИ З ДИТИНОЮ 
ПРОБЛЕМУ ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК, ЯКЩО

ВОНИ Є У БАТЬКІВ?

 

Існує дві головні причини, через які батьки ухиляються від розмов з дитиною про тютюн та алкоголь:

1- батьки вважають, що не мають права говорити про це, адже самі палять або вживають алкоголь;

2- батьки не вважають за необхідне торкатись цієї проблеми, тому що самі не палять і не вживають алкоголь і гадають, що їхнього прикладу для дитини достатньо.

 

Проте, на практиці буває і так, що позитивна атмосфера в родині сама по собі не виховує в дитині протидію зовнішньому впливу.Тож і в цьому випадку підлітку потрібна батьківська порада.

Що ж допоможе дитині протистояти біді?

 

1-внутрішній самоконтроль і визначення життєвої мети;

2-любов до батьків, бажання бути поряд з ними;

3-можливість активної участі в суспільному житті (відвідування гуртків,спортивних секцій);

4-бажання вчитися, успіхи в навчанні;

5-визнання і заохочування з боку оточуючих.

 

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту